Aby podłączyć komputer lub router do zasilacza Huawai dostarczonego wraz z anteną, należy podłączyć kabel UTP (tzw. skrętka / patchcord) do wejścia oznaczonego „POE”. Wejście ”DATA” służy do połączenia i zasilenia anteny. W zasilaczu znajdują się dwie diody świecące na zielono, które sygnalizują prawidłowe połączenie.

Internet szerokpasmowy Gminy Rząśnik umożliwia transfer do 2MB/s przy pobieraniu i 512 kb/s przy wysyłaniu. Prędkość ta będzie stale wzrastała. W przypadku gdy jakość połączenia z Internetem jest słaba np. bardzo wolno wczytują się strony, nie chcą działać filmy na YouTube prosimy o kontakt z BOK. Przed kontaktem prosimy spojrzeć na antenę i sprawdzić orientacyjny kierunek jej położenia (np. w stronę Rząśnika, Komorowa, Lubiela Starego, Bielina, Ochudna, Porządzia).
Aby sprawdzić swoją prędkość wejdź na stronę www.speedtest.net/pl/ kliknij przycisk "Rozpocznij Test".
Przy problemach z prędkością należy mieć również na uwadze stan komputera i karty sieciowej.

W tej sytuacji prosimy o kontakt z BOK pod numerem 502-198-738

Wpisz w przeglądarce 192.168.1.1 pojawi się panel logowania. W prawym górnym rogu znajduje się informacja o zasięgu. Jeżeli go nie ma należy przekręcić antenę na najbliszy nadajnik lub skontaktować się z BOK.

W tej sytuacji prosimy o kontakt z BOK pod numerem 502-198-738

Czas oczekiwania na usunięcie usterki jest uzależniony od ilości zgłoszeń, które technicy mają do wykonania oraz od typu usterki. Zazwyczaj usterka powinna być usunięta w ciągu 24h. Nalezy jednak pamiętać o tym iż sieć Gminy Rząśnik jest aktualnie w fazie powdrożeniowej, co oznacza iż mogą pojawiać się problemy w jej funkcjonowaniu.

Czynniki atmosferyczne nie wpływają na zasięg sygnału mocy Internetu LTE Gminy Rząśnik. Moc nadawania jest stale monitorowana, jednak w niektórych miejscach możliwy jest spadek transferu lub chwilowy problem z zasięgiem spowodowany np. mgłą.

Nadajniki znajduja się na terenie szkół: Rząśnik, Stary Lubiel, Komorowo, Porządzie, Ochudno. Antena powinna być skierowana na nadajnik jak najbliżej miejsca twojego zmaieszkania. Wyjątek stanowi sytuacja jeśli na drodze znajdują się przeszkody w postacji drzew, zabudowań mogących wpływać na zanik sygnału.

Do prawidłowego działania Internetu należy mieć sprawny komputer z zainstalowaną i działającą kartą sieciową. W przypadku starszych komputerów należy zwrócić uwagę na kartę sieciową i jej prędkość - Standard Ethernet 10/100 Mbps (megabitów na sekundę) / złącze 10Base-T (RJ45)